Online Danışmanlık

Yaşanan olağanüstü durumlar, merkezlere olan uzaklıklar veya dışarı çıkamayacak kadar rahatsızlık sahibi olunan durumlar için geliştirilen online danışmanlık, oldukça başarılı bir uygulama olarak öne çıkıyor. Özellikle her geçen gün gelişen teknoloji, yaygın internet kullanımı ve toplumsal bilinç sayesinde yüz yüze gerçekleştirilen birçok iletişim biçimi online kanallar aracılığı ile yapılmaya başlandı. Online Danışmanlık, etkinliği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış bir danışma yöntemidir.

ONLİNE DANIŞMANLIK NASIL UYGULANIR

Gelişmekte olan online iletişim kanalları içerisinde en yaygın kullanılan online danışma türü olan profesyonel psiko danışmanlık üç kanalla gerçekleşir. Anlık mesajlaşma, videolu arama ve telefon görüşmesiyle gerçek zamanlı danışmanlık şeklinde uygulanan online danışmanlık, uzman ve danışan kişinin farklı mekanlardan internet aracılığı ile eş zamanlı olarak etkileşime girmesine olanak tanır. Bu danışmanlık yönteminde de yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi görüşmeye dair sıklık ve süre önceden belirlenerek planlama yapılır.

ONLİNE DANIŞMANLIK AVANTAJLARI

Online danışmanlığın en büyük avantajı olarak ulaşılabilirliği arttırmak ön plana çıkmaktadır. Uzaklık ve ulaşım sıkıntısı olmadan, sınırlara ve mesafelere bağlı kalmadan gerçekleştirilebilen online danışmanlık, kendilerini danışanlarına yüz yüze iletişimde rahat ifade edemeyen kişiler için de avantaj arz etmektedir. Danışma merkezinin atmosferinden çekinen ve etkilenen bireyler, akıllı telefonlar, bilgisayarları ve tabletler sayesinde farklı yer ve mekânlardan internete bağlanarak rahatlıkla hizmet alabilmektedir. Ayrıca bu hizmet, hızı ve güvenilirliği açısından da oldukça uygunken, gerekli görüldüğü durumlarda yüz yüze danışma ile de desteklenebilmektedir.

ONLİNE DANIŞMANLIK KİMLER İÇİNDİR

Bu kategorideki danışanlara görüntülü veya sesli (Zoom, Google Meet, Instagram, Whatsapp, Facebook Messenger) psiko danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Danışanların sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve danışma almaları açısından öncelikle kişisel bilgisayara ve kesintisiz bir internet bağlantısına sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanında mahremiyeti olan sessiz ve özel bir mekânda bulunmak da şarttır. Merak edilen diğer konular ve detaylar için merkezimize telefon ve online kanallar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

ONLİNE DANIŞMA HİZMETLERİMİZ

Online Danışma İletişim için +90 549 615 23 23